Hem

SvenskaEnglish

Hem
SHK  
Kontakt
Kontakt Samhälls och hälsokommunikation i Skåne

Enhetschef för samhälls- och hälsokommunikatörerna i Skåne
Ziad Jomaa
Länsstyrelsen Skåne
ziad.jomaa@lansstyrelsen.se
010-2241414

Kontaktuppgifter delregionala knutpunkter

Knutpunkt Lund
Lunds kommun samordnar samhälls- och hälsokommunikation i Lund, Eslöv, Staffanstorp, Svedala, Kävlinge och Höörs kommun.
Knutpunktssamordnare: Julia Kumbaro, Lunds kommun
julia.kumbaro@lund.se
046-359 52 89

Knutpunkt Sydöstra Skåne
Ystads kommun samordnar samhälls- och hälsokommunikation i Ystad, Tomelilla, Sjöbo, Skurup och Simrishamns kommun.
Knutpunktssamordnare: Peter Eriksson, Ystads kommun
peter.eriksson@ystad.se
0411-57 71 67

Knutpunkt Nordvästra Skåne
Helsingborgs stad samordnar samhälls- och hälsokommunikation i Helsingborg, Höganäs, Båstad, Ängelholm, Bjuv, Klippan, Åstorp, Perstorp, Landskrona och Örkelljunga kommun.
Knutpunktssamordnare: Anna Demidenko, Helsingborgs stad
anna.demidenko@helsingborg.se
042-104341

Knutpunkt Malmö
Knutpunktssamordnare: Minka Huskic, Malmö stad
minka.huskic@malmo.se
040-34 16 45

Knutpunkt Nordöstra Skåne
_Kristianstads kommun samordnar samhälls- och hälsokommunikation i Kristianstad, Hässleholm, Bromölla, Östra göinge och Osby kommun.
Knutpunktssamordnare: Idris Moustafa, Kristianstad kommun
idris.moustafa@kristianstad.se
0733-136852